# OT- Michael jackson
Author: DoD

Jag satt och funderade på honom..

Tror ni han övergrep sig på domdär barnen som de sas?

Blir ledsen när jag läser detta från wikipedia:

År 2005 meddelade Michael Jackson att han inte tänkte återvända till Neverland, eftersom han ansåg att 70 polismän hade "våldtagit" egendomen i sina ansträngningar att finna fällande bevis. År 2006 stängdes anläggningen.

## Comment 1
Author: Zaphix

Jag tror han övergrep sig på barnen. Vet inte varför jag tror det, en känsla jag får av honom bara..

## Comment 2
Author: David

Jag har ingen uppfattning om det. Är oerhört ledsen över den mediahysteri som det blivit av hans bortgång.

Kan bara konstatera att han var en vilsen och säkert väldigt olycklig själ, och hur livet än slutade för honom (finns ju många spekulerationer), så hoppas jag att han fått vila nu.

## Comment 3
Author: DoD

#1 Jag har känslan av att han inte gjort de :O

Jag måste erkänna att när jag lyssnar på ans musik och sen läser om vilken peterpan unge han var så blir jag lite tårögd... Jag önskar av hela mitt hjärta att han inte fejkat sin död och får vila nu!

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Jag vet inte vad jag ska tro om dessa anklagelser. Kanske kommer sanningen fram nu efter hans död. Kanske han skrivit ner sanningen någonstans och det hittas.

I vilket fall som helst tycker jag synd om honom och tycker media har varit riktig djälvlar mot honom. Förresten vet man ju att inte ens hälften är sant av det som skrivs.

Jag kände verkligen för denna arma människa och jag vill då hellre fria än fälla

## Comment 5
Author: DoD

#4 känner som dig Aspie... :/

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Bra, du är min lilla DoD gumma du ![Flört](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 7
Author: DoD

#6 Naw <3 ja de är jag :) Och du är min Aspie!

## Comment 8
Author: [Borttaget]

#7 sötnos![Skrattande](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 9
Author: DoD

#8 Tss![Skäms](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-embarassed.gif "Skäms")
