# Neuropsykiatri
Author: [Borttaget]

Nu har jag skickat in en intresseanmälan för utbildning i neuropsykiatri. Ska bli intressant att se vad man får för svar.

Vill så gärna utbilda mig i detta ämne och jobba med det när och om jag mår bättre. Tycker detta är så himla intressant. Ett riktigt specialämne, he he he

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Ja det kan förmodligen passa utmärkt eftersom du har ett starkt intresse! Man brukar bli bra på det man är intresserad av. Så lycka till och hoppas du blir antagen!

## Comment 2
Author: [Borttaget]

#1 TACK![Skrattande](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 3
Author: Citronmeliss

Så spännande det låter aspie!![Glad](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Får jag fråga vad och vart du sökt, nyfiken!![Oskyldig](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif "Oskyldig")

## Comment 4
Author: [Borttaget]

En KY-utbildning på komvux i neuropsykiatri. Den finns på högskolan oxå

## Comment 5
Author: Citronmeliss

Det låter jätteintressant!

Finns den nära dig?

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Japp, i den stora staden fyra mil från mitt![Flört](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 7
Author: Citronmeliss

Åh, det är ju perfekt!![Glad](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Minns när jag tvingades åka från Göteborg till Växjö för att läsa autismspektrumstörning.

Utbildningen var mycket givande, men det var jobbigt med familjen och djuren i och med att det var så långt hemifrån!

## Comment 8
Author: flikkan77

Låter roligt, aspie! Hoppas du kommer med.
