# Godmorgon 27/9
Author: David

Morrn morrn!

Tycker det är ett himla ofog att iFokus inte går att använda några timmar mitt på natten! ![Skrikandes](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif "Skrikandes") ![Skrikandes](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif "Skrikandes")  (när de startar om servrarna)

Köpte filmerna "Johan Falk GSI" och "Johan Falk Vapenbröder" igår (de två första filmerna av sex i serien om Johan Falk). Kanonbra filmer. Jag gillar karaktären som "föddes" redan i filmen "Noll Tollerans" i slutet på 90-talet. Så, dem har jag spenderat natten att titta på.

## Comment 1
Author: Chrome

Godmorgon. Vaknade först strax före 5 av min onda rygg, tog en Para-tabs. En vanlig värktablett fast i dubbel dos. Vaknade 3 timmar senare och har fortfarande ont och tar då Panacod men den hjälpte tydligen inte mot det jag misstänker att jag har. Kramper i ryggmuskeln.

## Comment 2
Author: flikkan77

Har vaknat lite på fel sida, eller nja, den felaktiga sidan kom när jag ställde mig på vågen och såg att jag gått upp. Suck!

## Comment 3
Author: Citronmeliss

God morgon mina vänner!![Glad](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 4
Author: flikkan77

Go´middag Citrinmeliss, och alla andra!

## Comment 5
Author: HannaM

Morrnmorrn=p

Idag är det seriepremiär.. nervös? Vem?

## Comment 6
Author: Aviendha

God och god, morgon var det iaf :P

## Comment 7
Author: Citronmeliss

Lugn och fin Hanna! ![Flört](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Ja... god kväller då! Jag har skådat mig själv i naveln, där en fästing satt i 4 dagar innan jag såg den, grr! Där har nu bildats en liten rodnad med små utslag. Imorgon ska jag träffa en läkare som får se på den. Annars har det jobbats, fast ganska kort dag, handlats, lösts korsord, ätits upp 1 påse bilar (Sveriges mest köpta) och sen ska det diskas. Måndag, all you like...

## Comment 9
Author: HannaM

På tal om bilar.. dom där mest köpta, dom stöder numera rosa bandet (bröstcancer) med sin produkt "rosa rattar"... bara jag som skrattade gott år det?

## Comment 10
Author: David

#9. Nej då, här har du en till. Skrattade rätt gott åt den nya ICA-reklamen också. ![Glad](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 11
Author: Destany

jag har oxå sett de 2 Johan Falk filmerna o de var riktigt bra tyckte jag

## Comment 12
Author: HannaM

#10 Den har jag missat=) Men rosa rattar är ju nästan ett måste att köpa=)

## Comment 13
Author: David

#11. Visst är de kanon! Har bokat de fyra följande. Två kommer i oktober och två i november.

#12. [Titta här...](http://www.ica.se/FrontServlet?s=butiker&state=butiker_dynamic&viewid=1549531&showMenu=butiker_4)

## Comment 14
Author: HannaM

#13 Tihi=p

## Comment 15
Author: Aviendha

#9 Nej, jag tycker också att der är extremt mycket humore med rosa rattar för bröstcancer :P
