# Kom igen!
Author: kerstinjo

Negativa tråden har 56 inlägg och postiva tråden 12 inlägg!

Amos får en långpromenad utan mig! Tack för det!

## Comment 1
Author: Hawknestgrove

MEn du inte så konstigt.....Mörkt och tråkigt och man får ha lamporna tända hela dagen. Det blåser och regnar och vi får ha broddar på skorna för hela gårdsplanen är en blöt skridskobana som lutar.... usch!!!!!

## Comment 2
Author: kerstinjo

Äsch, vi är ju på väg mot våren!

Du kan jubla över att du inte har en hund att gå ut med. Än slank jag hit, än slank jag dit.............

Amos ben far i kors mellan varven och ibland blir han sittandes och fattar inget.![Skrattande](http://psykologi.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 3
Author: Hawknestgrove

ja oh ja!!!! häromdagen så kröp det till och med en sömnig fluga omkring här inne.....

## Comment 4
Author: Aviendha

Nej, jag vill ju ha vinter! Här i Skara skulle jag lyckas bättre med långfärdsskridskor som fortskaffningsmedel än något annat, och det svider i mitt norrländska hjärta. Jag vill ha meterdjupa drivor av snö och en bunt minusgrader tack!

## Comment 5
Author: kerstinjo

#4 Ja, för nu är det livfarligt att gå ut här.
