Skriv ett nytt inlägg! Aktuellt just nu (4) Senaste inläggen

01. Akuta situationer 02. Allmän psykiatri 03. Allmän psykologi 04. Personliga berättelser 05. Anhöriga 06. Behandling/Medicin 07. Beroende 08. Bipolär sjukdom/Manodepression 09. Depression/Ångest 10. Kronisk smärta påverkar själen 11. Neuropsykiatriskt 12. Personlighetsstörningar 13. Psykoser 14. Schizofreni 15. Stress/Tvångstankar 16. Sömnproblem 17. Tvångsvård/Rättsligt 18. Ätstörningar 20. Dagens fråga 21. Självtester 22. Stödorganisationer 23. Tänkvärt 24. Undersökningar 30. Bok/Filmtips 31. I Media 32. Positiva/Negativa 33. Skratta är nyttigt 34. Utanför ämnet 35. Om sajten/Om iFokus
06. Behandling/Medicin

Cipralex, tappar hår, HJÄLP!!

2011-06-12 21:57 #0 av: Rosaranarosenstrale

 

Jag tappar mycket hår av Cipralexen, någon som varit med om samma sak?

Detta skrämmer mig, mitt mående är väl bättre men jag är ju så orolig utav mig att jag ska tappa allt hår och visst kan det låta ytligt, men jag är rädd.

 

Någon som varit med om liknande?

 

Mvh S

Anmäl
2011-06-12 23:27 #1 av: Hera

HAr tunnare hår nu än för några år sedan, om det beror på mina olika mediciner eller inte vet jag inte.

Men om du känner oro bör du prata med din behandlande läkare.

Sugen på att köpa eller sälja något? Klicka här!      
Relationer * HundarBodyart * Kvinna * Fiske * Viktminskning 
Har du frågor som rör iFokus och dess funktioner? -> Support!

Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.