Skriv ett nytt inlägg! Aktuellt just nu (4) Senaste inläggen

01. Akuta situationer 02. Allmän psykiatri 03. Allmän psykologi 04. Personliga berättelser 05. Anhöriga 06. Behandling/Medicin 07. Beroende 08. Bipolär sjukdom/Manodepression 09. Depression/Ångest 10. Kronisk smärta påverkar själen 11. Neuropsykiatriskt 12. Personlighetsstörningar 13. Psykoser 14. Schizofreni 15. Stress/Tvångstankar 16. Sömnproblem 17. Tvångsvård/Rättsligt 18. Ätstörningar 20. Dagens fråga 21. Självtester 22. Stödorganisationer 23. Tänkvärt 24. Undersökningar 30. Bok/Filmtips 31. I Media 32. Positiva/Negativa 33. Skratta är nyttigt 34. Utanför ämnet 35. Om sajten/Om iFokus
06. Behandling/Medicin

Står inte ut med mina piller :(

2014-11-01 03:19 #0 av: AnonymBert

Jag tar anti-deppression, och har inte känt av något innan. Men jag fick en högre dos, och nu mår jag illa och har huvudvärk hela tiden. Samt att jag bara blivit mer deprimerad! Står inte ut med det här jävla illamåendet längre!

Anmäl
2014-11-01 03:26 #1 av: AnneN

Tycker det låter som att du behöver prata med den läkare som skrev ut medicinen för det kan vara så att du behöver byta till en annan sort.

/Mvh Anne
~Sajtvärd på Blandrashundar ~Medarbetare på Support
Hundägare i Norrbotten? Välkommen till oss på Hundhuset!

Anmäl
2014-11-01 03:31 #2 av: AnonymBert

Ska absolut göra det under dagen.

Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.